Aktualna promocja!!! Nie zwlekaj...

Herbaty czarne

Herbaty czarne, black tea, herbata czarna wyselekcjonowana, eksluzywna

Czarna herbata jest efektem obróbki liści drzewa Camellia sinensis. Tego samego, z którego powstają wszystkie inne typy herbat.  Najpopularniejsza czarna herbata to nic innego jak liście krzewów herbacianych, które zostały poddane pełnej fermentacji – w przeciwieństwie do herbaty zielonej, czerwonej czy białej. W trakcie tego procesu wytwarzają się w nich flawonoidy, tj. substancje odpowiadające za obniżanie krzepliwości krwi i wzmacnianie ścianek tętnic, hamują rozwój bakterii w układzie pokarmowym oraz pobudzają do wydzielania soków trawiennych. Zawiera najwięcej teiny

Czarną herbatę, zawsze należy zalewać wrzącą wodą. Aby napar zachował pobudzające właściwości, parzenie powinno trwać od dwóch do pięciu minut.Dłuższe trzymanie suszu herbacianego w naparze powoduje, że uwalnia on teinę, która neutralizuje pobudzające działanie teofiliny i kofeiny.Zatem otrzymana herbata zamiast pobudzić, będzie działać odwrotnie – ukoi  nerwy i pomoże się  zrelaksować. Dobrą czarną herbatę można poznać po tym, że ma ciemnobursztynowy kolor, zaś na jej powierzchni pływa charakterystyczna pianka.

Czarna herbata nie tylko wspaniale smakuje, ale też rozjaśnia myśli i dodaje urody, ma zbawienny wpływ na zdrowie i jest również cennym kosmetykiem. W filiżance tego napoju kryje się moc, która chroni  przed zawałem, pielęgnuje skórę i wzmacnia zęby. W połączeniu z cytryną i miodem działa napotnie, pomagając w wygrzaniu organizmu i zwalczaniu infekcji.

Mamy 29 produkt/ów.

Pokazano 1-15 z 29 pozycji

Aktywne filtry